GBC liga ikona GBC vol 3

Zapraszam na turniej streetball’owy (koszykówki 3 na 3), który odbędzie się 19 kwietnia (niedziela) w ramach Gryf Basket Ligi. Gramy na boisku przy Azoty Arenie. W razie deszczu, będziemy mogli skorzystać z hali rozgrzewkowej.

Nasz nowy pomysł na promowanie kosza 3 na 3 jako Gryf Basket Liga 2015, spodobał się w Szczecinie i poza nim. Dlatego, ta szczególna forma rozgrzewki przed Gryf Basket Cup 2015 oraz całego sezonu, będzie miała już 3 edycję. Postanowiliśmy rozbudować GBL nowe elementy. Do konkursów, które miały ostatnio miejsce dodaliśmy nagrodę „Spirit of the Game”.

Nasza gra ma szczególny charakter. Nie mamy sędziów i sami sędziujemy swoją grę. Dlatego każda drużyna po zakończonym meczu będzie oceniać drużynę przeciwną w kategoriach:

– znajomość i przestrzeganie zasad gry,
– zgodne z prawdą obserwacje i wyciągane wnioski,
– sprawiedliwość w stosunku do obu stron,
– jasna komunikacja,
– uprzejmość wobec przeciwnika i jego poszanowanie.

W każdej kategorii będą przyznawać od 1-10 punktów, które po zsumowaniu i wyciągnięciu średniej będą dawać wynik w tej konkurencji każdej ze startujących drużyn w kategorii „Spirit of the Game”. Dla zespołu, który uzyska najlepszy wynik jest przewidziana specjalna nagroda.

Gryf Basket Liga 2015 vol. 3 odbędzie się tym razem na boisku przy hali Azoty Arena przy ul. Szafera 3/5/7 w Szczecinie. Jeżeli będzie padał deszcz to wtedy rozgrywki odbędą się w hali rozgrzewkowej Azoty Areny. Turniej zacznie się o 11:00.

Ok godziny 12:00 zaczniemy przeprowadzać konkursy dla mieszkańców i dla dzieci. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rzutach do kosza.

Planowany przebieg wydarzenia (godziny są orientacyjne):

10:30 – podział na grupy, uzupełnienie zgłoszeń

11:00 – powitanie uczestników i opisanie zasad gry i konkursów

11:15 – start rozgrywek

11:30 – zapisy do konkursu rzutu za 3 pkt.

12:00 – start konkursu rzutu za 3 pkt.

12:30 – zapisy do konkursu rzutu dla dzieci

13:00 – start konkursu rzutu dla dzieci

14:00 – półfinały i finały rozgrywek

14:30 – rozdanie nagród dla zwycięzców oraz w kategorii „Spirit of the Game”.

15:00 – Zakończenie imprezy

Każdy może wziąć udział w naszych turniejach. Minimalny wiek to 14 lat (dla osób poniżej 18 roku życia jest wymagana zgoda opiekunów na udział). Każdy może się zgłosić do udziału w rozgrywkach poprzez wypełnienie druku dostępnego na stronie: http://www.gryfbasketliga.ligspace.pl/index.php?mod=Home&ac=Download oraz wpłacenie niewielkiego wpisowego na konto organizatora rozgrywek (10 zł od osoby).

Jeżeli zespół brał udział w pierwszej edycji wystarczy, że potwierdzi swój udział poprzez wiadomość wysłaną na adres kontakt@gryfbasketcup.pl.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie www.gryfbasketliga.pl. Koordynatorem rozgrywek jest Paweł Kryzan, który udziela informacji pod nr telefonu: 664 906 703 lub pod adresem: kontakt@gryfbasketcup.pl.

 

Red.: Paweł Kryzan, Pomysłodawca i organizator Gryf Basket Cup oraz Gryf Basket Liga