GB_Liga_ikona_www_2015_1_v2

W niedzielę zakończyła się pierwsza część Gryf Basket Ligi, comiesięcznej rozgrzewki przed Gryf Basket Cup. Graliśmy w Hali Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Sowińskiego 1.

Na turniej zgłosiły się zespoły: ALKOMÓWKI, Dziewczyny, EjJołSQUAD, Fireball, Paralitycy, Pocisk, WHOS YA DADDY.

Utworzone zostały 2 grupy:

  1. ALKOMÓWKI, Dziewczyny, Paralitycy
  2. EjJołSQUAD, Fireball, Paralitycy, WHOS YA DADDY

Drużyny w grupach rozegrały spotkania systemem każdy z każdy. W grupie pierwszej rozegraliśmy dodatkowo rundę rewanżową, dzięki czemu było po 6 spotkań w każdej grupie.

Ekipy z miejsc 1-2 w grupach awansowały do rozgrywek play off, w których zagrały zespoły: WHOS YA DADDY i Dziewczyny oraz ALKOMÓWKI i Pocisk. Finał został rozegrany pomiędzy zespołami WHOS YA DADDY i ALKOMÓWKI, a mecz o 3 miejsce pomiędzy ekipami Dziewczyny i Pocisk. Cały miniturniej wygrał zespół WHOS YA DADDY. Trzecie miejsce zdobyła ekipa Dziewczyny.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, graliśmy według zasad koszykówki FIBA 3 na 3 z tą różnicą, że graliśmy piłką w rozmiarze 7, a nie 6. W czasie turnieju nie było sędziów, a zawodnicy sami wzajemnie przestrzegali zasad. W sytuacjach spornych jeden z organizatorów pełnił rolę mediatora, jednak przez cały turniej nie musiał interweniować ani razu.

Zgodnie z zapowiedzią uczestnicy rozgrywek otrzymali dyplomy za zajęte miejsca. Tak będzie wszystkich poszczególnych miniturniejach, które łącznie będą stanowić ligę. Będziemy tak grali w każdą ostatnią niedzielę miesiąca do maja. Nagrody w postaci pucharów będą przyznawane po zakończeniu rozgrywek na ostatnim turnieju w maju.

Wielkie podziękowania dla Tomka Legęcia, bez którego nie byłoby możliwe zorganizowanie i poprowadzenie Gryf Basket Ligi. Tomek panował nad sprawami organizacyjnymi w czasie całego turnieju.

Niedługo informacja na temat Gryf Basket Ligi 2015 vol. 2. Czekamy także na Wasze sugestie dotyczącego tego projektu, w którą stronę powinien się rozwijać i czego Wam w nim brakuje.

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć w galerii [link].

Red.: Paweł Kryzan