Zakończyliśmy pierwszy turniej koszykówki ulicznej w ramach cyklu Gryf Basket Cup 2014 w Policach.

W porównaniu do 2013 roku wprowadziliśmy kilka zmian w naszym regulaminie. Najważniejszym była zmiana dotycząca czasu meczu, zamiast  2 połówek  po 5 minut wprowadzono 10 minut łącznie.

Kolejną bardzo istotną zmianą była zmiana dotycząca ilości rzutów wolnych po faulu. Dotychczas w regulaminie za każdym razem drużyna otrzymywała jeden rzut wolny, w tym roku w zależności od faulu przy rzucie za dwa lub za jeden punkt tyle było dyktowanych rzutów wolnych.

Bardzo ważna zmianą organizacyjną jest wprowadzenie rejestracji on-line, dzięki czemu zespoły rejestrowały się wcześniej i w momencie startu turnieju organizatorzy mieli już wszystkie potrzebne informacje.

Turniej otworzył rzutem osobistym pan Władysław Diakun – Burmistrz Polic. Na turnieju był także pan Leszek Guździoł – Starosta Policki.

Ostatecznie zagrało 15 zespołów w 3 grupach:

Grupa Open 1:

 1. Karabinierzy
 2. Bad boyz
 3. Onyx Team
 4. ENDOO
 5. Drinkenstein

Grupa Open 2:

 1. 4to1
 2. 7Celtics
 3. BEZ FORMY
 4. Bierzemy  na wynos
 5. Gumisie
 6. Run And Gun

Grupa Integracyjna:

 1. Motyla Noga
 2. Active man
 3. Far
 4. LA Lakers

Zespoły rozegrały ze sobą systemem każdy z każdym, a następnie następowały rozgrywki w systemie play off. W grupach Open grały ze sobą pierwsza z grupy Open 1 i druga z grupy Open 2 oraz druga z Open 1 i pierwsza z Open 2.

Zestawienie w półfinale wyglądało następująco:

Karabinierzy – Gumisie oraz Bad Boyz – Bez Formy

W finale Bez Formy po raz drugi tego dnia, pokonali zespół Gumisie 10 do 12. Trzecie miejsce zajął zespół Karabinierzy.

W grupie Integracyjnej Rozgrywki toczyły się w systemie każdy z każdym oraz playoff, z tym, że pierwszy zespół grał z czwartym. W finale spotkały się zespoły FAR i Motyla Noga. Zwyciężył zespół Motyla Noga 3 do 2. Trzecie miejsce zajął zespół Active Man.

Przedstawiam wybrane zdjęcie panoramiczne z uczestnikami turnieju. Pełna galeria na naszym profilu na Facebooku oraz na stronie Stowarzyszenia Fenix.

Jednocześnie zapraszamy na drugi turniej już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Świnoujściu. Już jutro opublikujemy plan tej imprezy.

panorama_GBC_Police_2014_07_06

Wspólne zdjęcie uczestników turnieju (autorem zdjęcia jest Tomasz Szymański)

 

Red.: Paweł Kryzan