Gryf Basket Liga 2015 vol. 3. Turniej zakończony.

Gryf_Basket_Liga_2015_v_3_3_www

Zakończyliśmy trzeci miniturniej Gryf Basket Ligi 2015. W turnieju udział wzięło 15 zespołów. Tym samym zanotowaliśmy kolejny wzrost ilości drużyn. W GBL vol. 1 wzięło udział 7 ekip, a w GBL vol. 2 – 12.

Ze względu na wiek ekipy zostały podzielone na 2 kategorie: Open i Juniorzy.

Pici Polo

Zwycięzcami w kategorii Open została drużyna Turyści w Goleniowa. Drugie miejsce zdobyła drużyna Whos Ya Daddy ze Szczecina. Trzecie miejsce Onyx Team z Wolina, a czwarte stargardzko-szczecińska ekipa Nie Wiem.

W kategorii Junior zwyciężyła szczecińska ekipa Pici Polo przed również ze Szczecina Golden Sharks. Trzecie miejsce zajęła szczecińska ekipa Golden Boys, a czwarte EjJołSQUAD z Przecławia.

Zgodnie z zapowiedziami każda drużyna po zakończonym meczu oceniała drużynę przeciwną w kategoriach:
– znajomość i przestrzeganie zasad gry,
– zgodne z prawdą obserwacje i wyciągane wnioski,
– sprawiedliwość w stosunku do obu stron,
– jasna komunikacja,
– uprzejmość wobec przeciwnika i jego poszanowanie.
W każdej kategorii będą przyznawać od 1-10 punktów, które po zsumowaniu i wyciągnięciu średniej będą dawać wynik w tej konkurencji każdej ze startujących drużyn w kategorii „Spirit of the Game”.
Nagrodę „Spirit of the game” otrzymała drużyna Fireball.

Na zakończenie rozgrywek została wylosowana specjalna nagroda – bilety na pokaz Harlem Globetrotters, który odbędzie się 29 kwietnia w Azoty Arena. W losowaniu wygrał zespół Młodziki (najmłodsi zawodnicy biorący udział w rozgrywkach). Fundatorem nagrody jest Arena Szczecin Operator.

Zwycięzcy w kategorii Open otrzymali bilety na mecz King Wilków Morskich, który rozpoczął się o godz. 18:00 na Azoty Arenie dzięki uprzejmości King Wilki Morskie SA.

Zdobywcy dalszych miejsc otrzymali bony na pizzę od firmy Gastro Pizza oraz wejściówki do parku linowego Tarzania, a także producent ubrań stoprocent.com.

Pozostałe nagrody ufundowali Kurier Szczeciński, producent płynu do mycia naczyń Giguś oraz żeli pod prysznic Pati.

Patronatem medialnym objęli naszą imprezę Kurier Szczeciński oraz Radio ESKA.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich partnerów Gryf Basket Cup i Gryf Basket Ligi, z których każdy pomógł zaistnieć naszej imprezie.

Nasz turniej odbywał się równolegle ze spotkaniem w ramach akcji „Trenuję bo lubię” (www.trenujebolubie.pl).

Red.: Paweł Kryzan. Pomysłodawca i organizator Gryf Basket Cup i Gryf Basket Liga